Bak şu politikanın işine(!) Saadet Partisi'nin İstanbul adayı Mehmet BEKAROĞLU ne demiş..;

       Bak şu politikanın işine(!) Saadet Partisi'nin İstanbul adayı Mehmet BEKAROĞLU http://www.ajans5.com/mg-haber-6403-.mfk adresinde halen yayınlanmakta olan "olay ropörtaj"ında şöyle demiş:

"Bakın siz bir şehrin yöneticisisiniz ve yönettiğiniz şehirde -3 derece soğukta çocuklar köprü altlarında sabahlıyor. Allah aşkına siz nasıl evinizde yatağınızda uyuyabiliyorsunuz? Bu nasıl bir vicdandır soruyorum size? Geçen gün açıklanan bir araştırmanın sonuçlarına göre İstanbul’da 30 bin civarında sokak çocuğu var. Bu kabul edilebilir bir şey midir? Yani bir insan nasıl her şeyi satabilir? Nasıl olur da her şeyde kar amacı güdebilir? Yahu sudan kar edilebilir mi? Allah’tan kork! Kuldan utan! Bu nasıl bir anlayıştır." Sayın BEKAROĞLU'nun Saadet Partisi'nde bulunduğu 2000 yılında kendisiyle aynı kulvarda siyaset yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Ali Müfit GÜRTUNA İstanbul Vakfı'nın brifinginde Sokak Çocukları sorununun belediyelerin sorumluluğunda olmadığını savunmuştu.. Sayın GÜRTUNA'nın daha sonra bu mantıkla olsa gerek sergilediği "akılalmaz ihale oyunları"na, sokak çocukları projesi uygulamaları ve sıbyan mektepleri konusundaki yanlış icraatlarına o zamanlar kimse dur demiyor, "politika gereği" olsa gerek binalar ve hatta işler bile bölünüp parçalanıp satılıyorken herkes susuyordu..

       E neyse unttuk.. ELHAMDULİLLAH(!)

       ALLAH MÜBAREK ETSİN..

       Bu durumda Belediye Başkanlığı döneminde, yargı kararlarını uygulamaktan imtina etmek suretiyle Proje uygulamalarını askıya alan ve sokak çocukları sorununu yetim bırakan Ak Parti adayı Kadir TOPBAŞ'ın da hiç olmazsa seçimler vesilesiyle aynı çizgiye geleceğini umabiliriz belki kimbilir..
       Olur mu olur.. Kim demiş ki politikadan medet umulur! Ancak er ya da geç.. nasılsa hak yerini bulur.       İlgili mahkeme kararları ve resmi belgeler için lütfen tıklayın