MEMUR AZLETTİREN FİLM!

Sokak çocukları için bir tatlı rüya.. "FATİH'İN SIBYAN MEKTEPLERİ FETİHTEN GÜNÜMÜZE ARMAĞAN"

      Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın tarihte yardıma muhtaç çocukların topluma kazandırılması için kullanılmış sıbyan mektebi binalarını asli misyonunundan farklı şekilde turizm amaçlı kiraya vermek üzere yürüttüğü Piyerloti ihalesini engellemek icin hazırlanan belgesel film, 2002 yılında Fetih Haftasında yetkililere izlettirilmis, bu olaydan sonra Proje Koordinatörü sürgün edilerek bir gün sonra Piyerloti İhalesi gerçekleştirilmiş ve ayrıca böylelikle sokak çocukları ile ilgili SOKAKLARIN ÇATISI OLSUN adlı proje faaliyetleri de engellenmiştir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin uhdesindeki sıbyan mektebi binalarının çocuk projeleri için tahsisini sağlamak üzere hazırlanıp ilgililere sunumu gerçekleştirilmiş olan "FATİH'İN SIBYAN MEKTEPLERİ-FETİHTEN GÜNÜMÜZE ARMAĞAN" dlı bu belgesel filmi izlemek için lütfen tıklayın
Film, Bir dönem sokak çocukları ile ilgili televizyon programları hazırlayan, gazete köşe yazıları bulunan İletişim Uzmanı Suzan ÇELİK tarafından hazırlanmıştır. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sokak çocuklarıyla ilgili projelerinin koordinatörü olan Suzan ÇELİK filmin yetkililere sunumunun hemen ardından görevinden el çektirilerek sürgün edilmiş, böylelikle sürgünden bir gün sonra da sıbyan mekteplerinin otel-motel-çay bahçesi olarak kullanımını öngören Piyerloti İhalesi gerçekleştirilmiştir (!)

       Eyüp'de Zeynep Hatun İdris-i Bitlisi Sıbyan Mektebi binası ve ekseninde bulunan yapılar halen bir özel şirket tarafından tamamiyle otel-motel-pansiyon-çay bahçesi vs. gibi işler için kullanılmaya devam etmektedir.

      Detaylı Bilgi ve konuya ilişkin belgeler bu sitenin belgeler bölümünde ve ayrıca;
http://www.muhtesib.spaces.live.com
http://site.mynet.com/hasibenisa/muhtesib1/
http://www.muhtesib.blogcu.com
adreslerinde mevcuttur.


      Sıbyan mekteplerinin aslına ve tarihi misyonuna uygun şekilde çocuklar için sosyal yardım içerikli proje uygulamaları için tahsisiyle ilgili mücadele sürecinde yaşanmış vahim bazı olayları ve hukuksuzlukları anlatan bazı gazete haberlerine ilişkin linkler aşağıdadır:
Zaman Gazetesi haberi için lütfen tıklayın
Sabah Gazetesi haberi için lütfen tıklayın
Sabah Gazetesinin bir başka haberi için lütfen tıklayın
Gerçek Gündem Gazetesi haberi için lütfen tıklayın

      İlgili mahkeme kararları ve resmi belgeler için lütfen tıklayın       Aynı mücadele kapsamında filmin yetkililere gösteriminden ve resmi yazışmalar yoluyla Piyerloti İhalesinin yanlışlığının anlatılmasından sonra ilgililere ulaştırılmış metin içeriği aşağıdadır:Tüm bu olayları anlatan bazı gazete haberlerine ilişkin linkler aşağıdadır:
Zaman Gazetesi haberi için lütfen tıklayın
Sabah Gazetesi haberi için lütfen tıklayın
Sabah Gazetesinin bir başka haberi için lütfen tıklayın
Evrensel Gazetesi haberi için lütfen tıklayın
Gerçek Gündem Gazetesi haberi için lütfen tıklayın
Sokakların Çatısı Olsun; İstanbul Fetholunsun! Film, Bir dönem sokak çocukları ile ilgili televizyon programları hazırlayan, gazete köşe yazıları bulunan İletişim Uzmanı Suzan ÇELİK tarafından hazırlanmıştır. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sokak çocuklarıyla ilgili projelerinin koordinatörü olan Suzan ÇELİK filmin yetkililere sunumunun hemen ardından görevinden el çektirilerek sürgün edilmiş, böylelikle sürgünden bir gün sonra da sıbyan mekteplerinin otel-motel-çay bahçesi olarak kullanımını öngören Piyerloti İhalesi gerçekleştirilmiştir (!)
Eyüp'de Zeynep Hatun İdris-i Bitlisi Sıbyan Mektebi binası ve ekseninde bulunan yapılar halen bir özel şirket tarafından tamamiyle otel-motel-pansiyon-çay bahçesi vs. gibi işler için kullanılmaya devam etmektedir. Bilgi ve belge http://site.mynet.com/hasibenisa/muhtesib1/ adresinde detaylı olurak sunulmuştur. Bunun için lütfen tıklayın